GBMC Ekim Ayı Bülteni


 

Faydaları Gerçekleşme Yönetimi

Proje yöneticilerinden (PYler) kaç tanesi işletmenizin para kazandığı konusunda bir “asansör konuşması” ne sahiptir? Daha sonra, projelerinin para kazanma için gerçek faydaları nasıl eklediğini açıklayabilir?

 

Günümüzün dünyasında, proje yöneticileri, herkese projelerinin iş dünyasına getirdiği faydaları nasıl yöneteceklerini açıklayabilmelidir. PMBOK® Sixth Edition’a göre, proje yöneticilerinizin stratejik yeterlilik söz konusu olduğunda sahip olması gereken ya da edinen çeşitli beceriler vardır. Bunlardan biri de fayda yönetimidir.

Kuruluşunuz PY gelişiminin bu boyutunu göz ardı ederse, PY yetenekli olduğunda neler olabileceğine bir göz atın.

 

Proje yöneticisi paydaşları hizalamak için güçlü bir araçtır.

Proje faydalarının belirlenmesi ve planlanmasında yer almak, beklentileri yönetmek ve ilerlemeyi destekleyen davranışları etkilemenin başlangıcı olabilir. PY’lere bu aracı nasıl kullanacağınızı öğretin.

 

Proje, iş stratejisiyle uyumludur.

Literatür, raylardan çıkan ve iş için beklenen faydaları sağlamayan projelerin örnekleriyle dolup taşıyor. Bu tür bir sonuca katkıda bulunan birçok faktör bulunurken, PY’lerin uyumunun izlenmesi ve faydaların ortadan kalkmasıyla ilgili erken uyarı sağlamak için en iyi bir konumdadır. PMI® tarafından yapılan Profession® raporunun yakın tarihli bir araştırmasında, kuruluşların bu beceriye hakim olduklarında maliyetleri ve programlamayı nasıl daha iyi kontrol edebildiklerini açıklamaktadır. Hizalamayı kontrol etmek için bir metodoloji oluşturun veya kullanın.

 

Proje yöneticileri profesyonel olarak fayda sağlar.

Proje yöneticileri fayda realizasyonunu yönetmeyi öğrendiklerinde, kararları daha hızlı ve daha doğru bir şekilde alırlar çünkü proje stratejisinin örgütsel stratejiye nasıl bağlandığına göre yönlendirilirler. Ayrıca, projenin kuruluşa fayda sağlamaya ilişkin ölçütleri olduğunda da fayda sağlarlar. Bu, PY’nizin performans değerlendirmesinin ve toplam ücretinizin bir parçası olabilir. Bunu yapmak için PY’lerinizi eğitin.

Bir proje yöneticisinin yeterliliğine bakıldığında, birçok faktör incelenmelidir. GBMC’de, proje yöneticisinin içinde çalıştığı üç geleneksel yapıdan hangisi olursa olsun, etki genellikle otoritenin en güçlü mekanizmasıdır. Güçlü bir ittifak ağı olması anahtar. Proje organizasyonunuz, yetkilerini başarılı bir şekilde kullanma sanatı alanında deneyimli proje yöneticilerinin yararlanacağı takdirde bizimle iletişime geçin .

GBMC’nin 30 yılı aşkın eğitim ve proje yöneticisi koçluğu tecrübesi mevcuttur..

Gelecek Ay Bülteni:

Organizasyondan Yararlanmak

 

GBMC ile iletişime geçin
Copyright © 2018 GBMC, Tüm hakları saklıdır.
Global Business Management Consultants önde gelen proje yönetimi danışmanlığı ve profesyonel gelişim hizmet sağlayıcısıdır. 1987 yılında kurulan, Houston TX merkezli GBMC, başlangıçtan Fortune 100’e kadar olan şirketler ile çalışmakta ve stratejilerinin uygulanmasını engelleyen konuların çözümlenmesi konusunda yardım etmektedir..