Aysun Arıkan, PhD
Principal Consultant
Email: bilgi@gbmc-turkey.com

GBMC Türkiye ofisinde Principal Consultant olarak çalışan Aysun Arıkan, dünya standartlarında şirketlerde ve danışmanlık sektöründe 25 yılı aşkın tecrübeye sahip bir iş yönetimi danışmanıdır. Arıkan, Havacılık, Savunma, İmalat, Sağlık, Bankacılık ve Telekomünikasyon sektörlerinde stratejik iş süreçleri yönetimi, proje yönetim sistemleri ve kültürü geliştirme konusunda güçlü bir deneyime sahiptir.

25 yılı aşkın süredir TAI-TUSAS Aerospace Industries, ABB, Siemens, Digiturk, FNNS Savunma Sanayi, PCT Communication Technologies, Fresenius Medical Care, Ricoh International gibi tanınmış firmalara yönetim, danışmanlık ve/veya eğitimler vermiştir. Bankacılık sektörü ile dört büyük banka konsorsiyumu bunlara dahildir.

Aysun Arıkan, Tedarik Zinciri Yönetimi, İş Süreçleri Yönetimi, Sözleşme Yönetimi, Değişim Yönetimi, Proje Yönetimi, Çevik ve Yalın Proje Yönetimi, SAP ve Blockchain gibi Bilişim Teknolojileri benimseme projeleri konularında geniş bilgi birikimine sahiptir. 

Lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisi olarak tamamlayan Arıkan yine aynı üniversitede İşletme Yönetimi alanında M.B.A. ve Okan Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında Doktora yapmıştır.

Arıkan, Türkçe, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir. Global Mind Association, İstanbul Blockchain Kadınlar Derneği üyesidir.